
Pērn augustā apkopojām galvenos video satura trendus 2022. gadam. Šo ierakstu pabeidzām ar nelielu ieskatu nākotnē – par lietotāju veidotu saturu un tā nozīmi. Negaidījām, ka nākotne pienāks jau šodien. Šāds temps nedaudz biedē, bet attīstību un inovāciju neapstādināsi. Kādi video satura trendi tad īsti ir topā šogad?

vertikāli video kļūst aizvien populārāki
Mēs visi esam pieraduši izmantot telefonu vertikālā stāvoklī, jo tā ir ērtāk. Cilvēks vienmēr meklēs veidu, kā patērēt tam interesējošo saturu pēc iespējas efektīvāk, ar vismazāko piepūli. Sociālo tīklu īpašnieki to redz un savās platformās jau tagad veic virkni uzlabojumu:
- TikTok, kas ir strauji augoša platforma, ir radīta tieši vertikāliem video
- YouTube aktīvi popularizē savu rīku vertikālo video (shorts) veidošanai
- Instagram aktīvi ievieš algoritmus un mudina lietotājus radīt, dalīties un sekot tieši vertikālajam video saturam
- LinkedIn iesaka vertikālus video, jo tie sasniedz vairāk cilvēkus

lietotāju veidots saturs, kas ir balstīts uz personīgo pieredzi, autentiskumu un kopienu
Problēmas nekad nepazudīs un cilvēki vienmēr meklēs veidus, kā tās atrisināt. Līdz šim cilvēki diezgan uzticējās risinājumiem, ko piedāvāja uzņēmumi. Šodien – aizvien mazāk. Labākā reklāma vienmēr ir bijusi “no mutes mutē” taču tā darbojas tikai starp cilvēkiem, kas savstarpēji uzticas viens otram, kam ir līdzīgas intereses. Šāda savstarpēja komunikācija tiek uztverta kā ieteikums, palīdzība, nevis reklāma, jo balstīts uz personīgo pieredzi un ir autentiska.

uzņēmumu veidots saturs, kas fokusēts uz auditorijas iesaisti
Uzņēmumi nevēlas atpalikt un cenšas apgūt tos pašus kanālus un metodes, kas veiksmīgi strādā citur. Tie meklē veidus, kā aizvien vairāk iesaistīt auditoriju, kā izveidot vēl ciešāku saikni ar to. Uzņēmumi cenšas kļūt Tev par tuvu draugu. Tādu, kas ciena Tavas intereses un kam rūp Tava pārliecība. Kamēr mākslīgais intelekts nav pārņēmis pasauli, katru uzņēmumu veido cilvēki, tādi paši kā Tu – ar savām personībām, interesēm, ambīcijām un pārliecību.
Daļa uzņēmumu jau sākotnēji ir veidojuši kopienas ap saviem produktiem un pakalpojumiem (Starbucks, Apple, Red Bull, Harley Davidson, IKEA u.c.), pārējie tam sāk aktīvi pievērsties tieši tagad, sekojot globālajām tendencēm, piesaistot influencerus un aktīvi iesaistot lietotājus.

tiešraides paliek aizvien populārākas
Tiešraides vienmēr ir bijušas populāras skatītāju vidū, jo tās rada klātesamības sajūtu. Tiešraides televīzijā bieži ļāva auditorijai mijiedarboties ar cilvēkiem ekrāna otrajā pusē, tādejādi veicinot lielāku auditorijas iesaisti. Līdz ar interneta un mobilo ierīču attīstību, tiešraides ir palikušas vēl interaktīvākas un efektīvākas. Vairs neesam piesaistīti vietai, kur atrodas televizors. Varam tiešraidei pieslēgties ar telefonu jebkurā vietā un laikā, ja vien ir pieejams internets.
Ja televīzijā tiešraides ar mērķi pārdot pastāv jau kopš 1970. gadiem, tad 2016. gada maijs bija pagrieziena punkts modernajā pārdošanā, jo parādījās pirmā e-komercijas tiešraides platforma – Taobao Live. Tā gan radīja pilnīgi jaunu veidu, kā klients var mijiedarboties ar pārdevēju, gan deva iespēju veikt pirkumu uzreiz tiešsaistē. Šī ideja radīja pamatu influenceru pārdošanai kādu mēs to redzam šodien, un kuras popularitāte tikai pieaug.

video satura nozīme SEO optimizācijā
Vēl tikai nesen, lai atrastu sev nepieciešamo informāciju, Tu devies uz kādu no meklētājprogrammām – Google, Bing, Yandex u.c. Kā Tu rīkojies šodien? Vai nemeklē informāciju arī YouTube, kas ir otrs lielākais meklētājs pasaulē un kur var atrast vizuālu atbildi uz interesējošo jautājumu?
Cilvēks vizuālu saturu uztver 60 000 reizes ātrāk nekā tekstu. Tu vizuāli uztver 90% no informācijas, vidēji atceries 65% no redzētā un tikai 10% no lasītā.
Sākotnēji SEO bija fokusēts ekskluzīvi uz tekstu, taču pēdējos gados šis ir strauji mainījies. Video satura veidošana un ievietošana mājaslapā paaugstina tās kvalitāti, apmeklētību un pozīciju meklētājā. Noteikti esi pamanījis, ka Google jau labu laiku ietver arī video rezultātus savā meklētājā.
Jāatzīst, ka Gen Z izmanto TikTok kā vizuālo meklētājprogrammu vairāk nekā Google. TikTok īpašnieki to ļoti labi redz, tāpēc ievieš aizvien precīzākus meklēšanas algoritmus, lai veiksmīgāk konkurētu ar Google.

video apstrāde ar telefonu un mākslīgais intelekts
Palielinoties video satura apjomam, ir jāspēj tos regulāri, viegli un ātri saražot. Palīgā nāk dažādas video apstrādes programmas, ko ir iespējams izmantot telefonā un kas ir viegli saprotamas. Vairs nav nepieciešama profesionāla programmatūra, aparatūra vai zināšanas.
Nākamais solis video apstrādē ir mākslīgā intelekta izmantošana. Jā, šobrīd tas ir tikai sākuma stadijā, taču jau tagad tā izstrādē tiek investētas milzīgas summas. Mākslīgais intelekts ļaus veidot A/B testus, ģenerēt dažādus video variantus, manipulēt video saturu utml.

Šis gads solās būt ļoti interesants, jo ir veseli divi pagrieziena punkti – vertikālu video nozīme un mākslīgā intelekta izmantošana. Ar nepacietību gaidām, kurā virzienā šīs divas tendences attīstīsies un kā tās savstarpēji mijiedarbosies.
Raksts bija Tev noderīgs un vēlies saņemt līdzīgu saturu nākotnē? Pieraksties jaunumu saņemšanai savā e-pastā vai seko mums Tev ērtākajā kanālā – LinkedIn, Facebook, Instagram, YouTube