drukātā reklāma

 

SAZINĀTIES

drukātā reklāma

kas ir drukātā reklāma?

Drukātās reklāmas dizains fokusējas tieši uz to, kā reklāma izskatīsies nodrukātā veidā. Lai arī dizains tiek veidots uz datora, gala produkts vienmēr būs taustāms. Tāpat drukātajos materiālos ir ļoti svarīgi ievērot konsekvenci – dizainam vienmēr ir jābūt vienotā stilā, ievērojot konkrētā zīmola vadlīnijas (krāsas, tipogrāfija, logotipa novietojums utml.).

Labi sagatavota drukātā reklāma var ieinteresēt plašu auditoriju par Tavu piedāvāto produktu vai pakalpojumu. Reklāmai ir jābūt viegli uztveramai, ar konkrētu piedāvājumu un viegli saprotamu informāciju kā lasītājs var šo piedāvājumu izmantot. Katra drukātā reklāma ir savādāka, bet lai iegūtu maksimālu atdevi, ir nepieciešams korekti izmantot visus zemāk aprakstītos elementus.

virsraksts

Pats svarīgākais drukātās reklāmas elements. Virsraksts vienmēr ir tas, kas pats pirmais tiek pamanīts jebkurā reklāmā. Ja tas ir interesants, saistošs un ar kādu odziņu, tad lasītājs sāks pievērst uzmanību arī pārējam reklāmas saturam. Apakšvirsraksti sadala šo saturu viegli saprotamā veidā un palīdz virzīt lasītāja uzmanību. Veidojot virsrakstu drukātajai reklāmai, ir vērts ievērot dažus principus:

 • pavēsti ko noderīgu, lai radītu interesi lasītājos
 • iekļauj svarīgākos atslēgas vārdus
 • izvairies no nebūtisku, stilīgu vai trendīgu vārdu lietošanas
 • esi precīzs

Kas reklāmas saturā tiek adresēts pats pirmais? Kas ir pats galvenais reklāmas ziņojums? Vai tās ir produkta vai pakalpojuma priekšrocības, vai kas cits? Tieši uz šo informāciju ir jāfokusējas, veidojot virsrakstu. Palīdzēt atrast ideju virsrakstam var arī atbilžu meklēšana uz šiem 6 jautājumiem:

 • kas?
 • ko?
 • kad?
 • kur?
 • kāpēc?
 • kā?

attēli un grafika

Līdzsvars ir visa pamatā. Pārāk daudz vai pārāk maz attēlu vai grafiskā dizaina elementu ir slikti. Bez tiem drukātā reklāma būs garlaicīga, bet ja to ir par daudz – neskaidra un uzmanību novirzoša. Cilvēka prāts daudz vieglāk uztver vienu lielu, nekā daudzus mazus attēlus. Ja attēlu apjoms no kā izvēlēties ir liels, esi ļoti skrupulozs to atlasē.      

Izmanto attēlus, lai lasītājam nokomunicētu kaut ko svarīgu par Tavu uzņēmumu, piedāvāto preci vai pakalpojumu. Pieliec paskaidrojumu pie katra attēla, lai iegūtu papildu kontekstu. Ievieto kādu attēlu, kur cilvēki izmanto tavu preci vai pakalpojumu. Neizmanto attēlus, kuri neko nenozīmē. Esi radošs!  

pamata teksts ar piedāvājumu

Pamata teksts ir drukātās reklāmas centrālais elements. Vai tā ziņojums korekti nonāks līdz lasītājam ir atkarīgs no tā, kā tas būs uzbūvēts. Tas obligāti jāveido uz lasītājam nododamā ziņojuma bāzes. Veidojot pamata tekstu drukātam materiālam ir vērts ievērot tos pašus noteikumus, kas efektīvi strādā arī citās platformās:

 • tekstam (teikumiem, paragrāfiem, sadaļām, citātiem) jābūt īsam un kodolīgam
 • zini savu mērķauditoriju un uzrunā to no pirmās vai otrās personas puses
 • saglabā teksta sarežģītību līdz 10. klases līmenim, lai to ir viegli uztvert un saprast
 • sniedz noderīgu informāciju, izvairoties no bezvērtīgiem komentāriem un vārdiem
 • izmanto aizzīmes, tabulas, attēlus, grafikas

Galvenais pamata teksta uzdevums ir noturēt lasītāja interesi, pārvirzot to starp dažādiem pieturas punktiem, bet nemainot kopējo ziņojuma tēmu un sajūtu. Organizēts teksts ļaus lasītājam vieglāk nokļūt pie Tev nepieciešamā mērķa.

Ir ļoti daudz veiksmīgu piemēru kā ziņojuma teksts ir panācis un pārspējis cerētos rezultātus sasniedzis vēlamo efektu. Pasaules labākie tekstu autori spēj ar pāris teikumiem aizraut lasītāju miljonus.  

 

CTA (Call to Action)

CTA mērķis ir veicināt lasītāja (ar teksta, attēlu, satura palīdzību) uz konkrētas darbības veikšanu – pazvanīt, nopirkt, nosūtīt e-pastu, piereģistrēties, uzklikšķināt utml. Drukātajai reklāmai CTA iespēju ir nedaudz mazāk nekā digitālajā vidē veidotajai, kas ir jāņem vērā, veidojot reklāmas dizainu un uzbūvi. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka drukātā reklāma ir mazāk efektīva kā digitālā – katram reklāmas veidam ir savas priekšrocības un trūkumi.

Šis liekas pašsaprotami, bet nedrīkst aizmirst drukātajā reklāmā norādīt veidus, kā ir iespējams sazināties ar konkrēto uzņēmumu, vai kur var iegādāties reklamēto preci vai pakalpojumu. Šai informācijai ir jābūt pēc iespējas īsākai un viegli iegaumējamai, jo uzklikšķināt uz tās nevarēs.  

reklāmas izvietošana

No drukātās reklāmas nav nekādas jēgas, ja tā nesasniedz vēlamo mērķauditoriju. Reklāma var būt ar izcilu grafisko dizainu, pārdomātu mārketinga tekstu un neatvairāmu piedāvājumu, bet tam nebūs nekādas nozīmes, ja mērķauditorija netiks sasniegta. Sākumā ir jāveic uz datiem balstīta izpēte par to, kuri izplatīšanas kanāli ir vispiemērotākie, ar potenciāli vislielāko atdevi.

Drukātajai reklāmai ir ļoti daudz iespējamo kanālu, tāpēc pirms to veidot, ir svarīgi saprast, kurš no tiem ir vispiemērotākais konkrētajai mērķauditorijai. Reklāma žurnālā, buklets pastkastē, izkārtne uz mājas vai šosejas malā, uzlīme uz sabiedriskā transporta, stends lielveikalā – šie ir tikai daži veidi kā iespējams sasniegt savu auditoriju.   

klientu atsauksmes

pirms dodies ciemos – sazinies!

Darba dienās no 8.00 līdz 17.00

Adrese: Pērnavas iela 42, Rīga, LV-1009, Latvija (ērta iebraukšana stāvvietā no Vārnu ielas 22)

Tālrunis: +371 67 278 992,
+371 20 159 890

E-pasts: enivo@enivo.eu

Darba dienās no 8.00 līdz 17.00

Adrese: Pērnavas iela 42, Rīga, LV-1009, Latvija
(ērta iebraukšana stāvvietā no Vārnu ielas 22)

Tālrunis: +371 67 278 992, +371 20 159 890

E-pasts: enivo@enivo.eu

raksti mums

  * Obligāti aizpildāmie lauki. Piespiežot pogu “Sūtīt” Tu piekrīti savu personas datu nodošanai un apstrādei SIA “enivo”.