5 grafiskā dizaina tendences 2023

Grafiskā dizaina tendences šogad ir ļoti dažādas. Katra nozares autoritāte veido savu top sarakstu, bet šogad viedokļi manāmi atšķiras. Reklāmas aģentūras enivo grafiskā dizaina nodaļa ir izvēlējusies savus TOP 5 trendus šim gadam.

Šķidrie gradienti. Neatkarīgi no tā, vai tie ir spīdīgi un eļļaini, vai ar māksliniecisku noformējumu un piegaršu, tie noteikti pievērsīs uzmanību. Šobrīd visi esam pieraduši pie askētiska korporatīvā dizaina, kur tiek izmantotas konkrētas krāsas bez pārejām. Tieši šķidro gradientu izmantošana iepakojumā un reklāmas materiālu grafiskajā dizainā ļaus izcelties un būt pamanītam.

Sans Serif atgriešanās. Sans Serif fontu izmantošana rada gan minimālistisku un tīru drukāto materiālu (iepakojumi, drukātā reklāma) dizainu, gan viegli uztveramu un salasāmu web dizainu (mājaslapas, aplikācijas, web baneri). Ņemot vērā zīmolu aizvien pieaugošo klātbūtni tīmeklī, varam sagaidīt, ka līdz ar to pieaugs arī Sans Serif fontu izmantošanas īpatsvars.

Dārgakmeņu krāsas. Šī grafiskā dizaina tendence mudina dizainerus uz lielāku radošumu un atvērtību. Neoni piesaistīja uzmanību agrīnajās lietotnēs un neitrālie toņi radīja nomierinošu efektu pēc pandēmijas. Jaunās dārgakmeņu krāsas ir elegantākas, tonālākas un jutekliskākas, kas tās padara lieliski piemērotas augstākās klases zīmolam vai luksusa iepakojuma dizainam.

Metaverse. Grafiskajā dizainā metaverse biežāk izmantos, lai lietotājam radītu interaktīvu digitālo pieredzi, kas ļautu mijiedarboties ar zīmolu, produktu vai pakalpojumu jaunā un aizraujošā veidā. Ņemot vērā metaverse tehniskās iespējas un straujo attīstību, grafisko dizainu papildinās animācijas un 3D modelēšana.

Saīsināta tipogrāfija. Drosmīga, kompakta un iedarbīga – saīsinātā tipogrāfija vienmēr ir bijis dizaineru slepenais ierocis. Tā ļauj piesaistīt uzmanību pat tad, ja laukums ir ļoti ierobežots. Turpinot virzību uz metaverse, redzēsim aizvien lielāku saīsinātās tipogrāfijas izmantošanu dažādos grafiskajos dizainos un reklāmās. 

Seko dizaina aktualitātēm @enivo.eu