Vai tu zināji, ka cilvēka spēja noturēt uzmanību ir samazinājusies par gandrīz trešdaļu? Un tas ir noticis tikai pēdējo 20 gadu laikā. Digitalizācijas straujā attīstība un ietekme uz cilvēka smadzenēm ir novedusi pie amizanta rezultāta – mūsu spēja noturēt uzmanību (aptuveni 8 sekundes) nu ir mazāka nekā zelta zivtiņai (aptuveni 9 sekundes). Viedierīču straujā attīstība ir rezultējusies ar to, ka cilvēki aizvien vairāk patērē video saturu, jo tas ir kļuvis ļoti ērti.
Viedtelefonu un tajā esošo kameru tehnoloģiju straujā attīstība ir devusi iespēju katram cilvēkam veidot video saturu. Vairs nav jābūt profesionālim ar studijas līmeņa aparatūru. Šobrīd karalis ir tieši saturs un cilvēciskais, personīgais kontakts ar skatītāju. Neliela statistika pēc 2022. gada datiem:
- YouTube ir aptuvenu 2 miljardi lietotāju un vairāk nekā 800 miljoni dažādu video
- katru dienu tiek apskatīti aptuveni 1 miljards video
- vidējais aktīvo lietotāju skaits jebkurā mirklī ir 122 miljoni
- vidējais laiks dienā, ko cilvēki pavada skatoties video – 19 minūtes
Vai piekrīti, ka noskatoties 1 minūti garu video, tu iegūsti daudz vairāk informācijas, nekā 1 minūti lasot tekstu? Šodien 79% cilvēku dod priekšroku tieši video saturam. Nav noslēpums, ka ar katru gadu pieaug interneta lietotāju skaits, un līdz ar to arī kopējais informācijas apjoms tīmeklī. Uzņēmumi ir spiesti aizvien aktīvāk cīnīties par lietotāju uzmanību. Video saturs spēj nodot ļoti daudz informācijas, ir praktisks, un no skatītāja prasa minimālu piepūli. Tieši šo iemeslu dēļ tas paliek arvien iecienītāks komunikācijas veids starp uzņēmumiem un viņu klientiem.
Ar kāda veida saturu labprātāk dalies tu, tavi draugi un kolēģi? Kas ir tas, kas tevi ikdienā uzrunā visvairāk? Kā tu izlem, ar kādu saturu dalīties? Domāju piekritīsi, ka saņemt un dalīties ar video saturu ir gan foršāk, gan vērtīgāk. Tas mēdz būt interesants, atraktīvs, vērtīgs un ievelkošs. Vai vienkārši jautrs. Protams, katram video ir sava auditorija, uz ko tas ir mērķēts. Tomēr gan tev, gan man patīk viss interesantais. Mēs būsim tikai pozitīvi noskaņoti saņemt un dalīties ar šādu saturu.
Rakstiskās atsauksmes un vērtējumi palīdz cilvēkam veikt pēdējo soli un pieņemt gala lēmumu par konkrētā produkta iegādi. Bet kādi ir soļi un darbības līdz tam? Sākumā cilvēki rūpīgi meklē informāciju par to, kā atrisināt kādu aktuālu problēmu, kas viņiem ir. Kā nākamais solis – atrast iespējamos produktus, kas šo problēmu var palīdzēt risināt. Rūpīgi izpētīt konkrētos produktus un savstarpēji salīdzināt. Tieši produktu video apskati ļauj šo informāciju iegūt vizuālā, viegli uztveramā un ticamā formā. Cik bieži tu pieņem gala lēmumu par konkrētā produkta iegādi, apskatoties tā apskatu YouTube?
Mēs visi esam slinki un pie tuvākās izdevības mēs izvēlēsimies nelasīt e-pastu, ja vien tas nebūs adresēts tieši tev. Vai arī ātri pārskriet tam pāri un aizmirst. Jebkāda video satura ievietošana e-pastā apelē pie šīs īpašības. Pat ja e-pasts šķiet konkrētajā brīdī nesaistošs, mēs, visdrīzāk, labprāt vismaz iesāksim skatīties tajā pievienoto video. Šajā brīdī e-pastam parādās iespēja kļūt aktuālam.
Vai piefiksēji, cik bieži nogriezi skaņu kādam video, kad skrollēji Facebook? Vai tas notika automātiski? Bet vai tik un tā saprati video vēstījumu? Statistiski, Facebook platformā 85% cilvēku skatās video bez skaņas. Šis ir svarīgs fakts, kas tev ir jāņem vērā, ja tu komunicē ar saviem klientiem tieši Facebook. Video saturam jābūt pielāgotam tā, lai pat bez skaņas tā vēstījums būtu skaidrs un nepārprotams.
Neliels ieskats tuvākajā nākotnē – pašu lietotāju veidotie video kļūst aizvien populārāki. Tiem ir autentiskuma sajūta, kas nav profesionāli veidotajiem reklāmas rullīšiem, pat ja abi ir veidoti pēc scenārija. Tev liekas, ka ekrāna tajā pusē ir tieši tāds pats cilvēks kā tu. Ka šim cilvēkam var vairāk ticēt. Ka informācija šajā video ir maksimāli caurspīdīga. Neviens nevienam necenšas neko pārdot, tikai sniedz savu individuālo viedokli un vērtējumu. Tomēr arī šie video tiek apstrādāti, pirms tie parādās tīmeklī. Nākamā tendence – video tiks augšupielādēti bez apstrādes, gluži kā tiešraides. Tie būs vēl autentiskāki.