kā pareizi sagatavoties izstādei

Visas kļūdas izstādēs rodas viena iemesla dēļ – plāna trūkums. Lai izmantotu nozares izstāžu potenciālu pilnībā, ir jāveido stratēģija vēl pirms dalības reģistrācijas, ideālā gadījumā tie ir 4-6 mēneši pirms izstādes. Lai atvieglotu Tev plānošanu un nepieļautu to, ka tiek aizmirsts kas svarīgs, enivo reklāmas aģentūra ir izveidojusi informatīvu rakstu ar plāna posmiem, kontrolsarakstu un darāmo lietu sarakstu.

  • Mērķis. Izvēloties izstādi kurā piedalīsies, ņem vērā tās nozari, vai tā ir atbilstoša Tavam biznesam un vai tajā būs sastopams Tavs klients. Pēc izstādes izvēles nosaki kāds būs Tavs izstādes mērķis – tie var būt uzrunāto potenciālo klientu vai veikto pasūtījumu skaits. Galvenais kritērijs nosakot mērķi: tam jābūt viegli izmērāmam.
  • Budžets. Galvenie izstāžu izdevumi ir dalības maksa un vietas īre, izstāžu stends un displeji, transporta izdevumi kā stendam tā arī Tavai produkcijai un darbiniekiem, reklāmas materiāli, darbinieku algas (ja iesaistīsi cilvēkus ārpus darba laika) un publicitāte. Paredzi papildus līdzekļus neparedzētiem izdevumiem 10-20% apmērā.
  • Komanda. Atlasi darbiniekus kas piedalīsies izstādē. Šajā stadijā svarīgi atcerēties, ka šie cilvēki reprezentēs Tavu uzņēmumu, līdz ar to viņiem ir veikli jāorientējas uzņēmuma pakalpojumos un produktos, tiem jāizstaro Tava uzņēmuma vērtības. Ieplāno darbiniekus, kas var aizstāt citus, ja pēkšņi kāds no sākotnēji atlasītajiem dalībniekiem dažādu iemeslu dēļ netiek. Izvērtē cik liels ir Tavs plānotais izstāžu stends – nepārblīvē to ar darbiniekiem.
  • Izstāžu stends. Izplāno savu stendu. Šajā stadijā svarīgi saprast vai vēlies, lai tas kalpotu tikai vienai izstādei vai vairākām – veiksmīgs izstāžu stends var palīdzēt atpazīt Tevi arī nākamgad. Šajā posmā atrodi piegādātājus ar kuriem strādāsi, pārliecinies par to pieredzi. Atlasi savus produktus un pakalpojumus, uz kuriem liksi galvenos akcentus, kādas aktivitātes vadīsi savā izstāžu stendā un kādos laikos.
  • Mārketings. Lielāko tiesu apmeklētāji jau laicīgi izdomā uz kādām izstādēm tie dosies, tādēļ svarīgi ir tos informēt. Izmanto digitālos kanālus – publicē informāciju savā mājas lapā, sociālajos tīklos, nosūti e-pastu potenciālajiem klientiem. Pastāsti par saviem plāniem, kur un kad Tevi varēs sastapt. Izmanto radoši savu e-pasta parakstu, uzrakstot informāciju par to kur un kad Tevi varēs sastapt.
  • Kontakti. Izlem ko darīsi ar iegūtajiem kontaktiem no izstādes. Šī sadaļa ir ļoti būtiska un to nedrīkst atstāt bez ievērības. Dažādi statistikas avoti ziņo par to, ka 80% izstāžu kontaktu netiek sazvanīti. Tie, kas tiek sazvanīti, ir gaidījuši vairāk kā 50 dienas pēc izstādes. Lai izvairītos no šīs statistikas papildināšanas, šajā plāna sadaļā jāparedz kā Tu kontaktēsies ar potenciālajiem klientiem, kādas kategorijas Tu paredzēsiet kontaktiem, kādu ziņu dosi, cik bieži sazināsies un kurš būs atbildīgais par sazināšanos ar kontaktiem.

Stratēģija sniegs pārliecību kā Tev, tā darbiniekiem – novērsīs nejaušības, padarīs mērķus reālus un sasniedzamus, savukārt izstādes organizēšanu vieglāku. Pēc izstādes izrunājiet rezultātus – kas bija veiksmīgi, kas jāmaina nākošajai reizei, uzklausi ieteikumus no dalībniekiem. Nosvini veiksmīgi novadītu izstādi!

Gatavojies izstādei? Mēs Tev palīdzēsim!

    * Obligāti aizpildāmie lauki. Piespiežot pogu “Sūtīt” Tu piekrīti savu personas datu nodošanai un apstrādei SIA “enivo”.