gada pantonis 2023

Pantone, pasaules līmeņa autoritāte krāsu ekspertīzē, nosauca 2023. gada pantoni – Viva Magenta (18-1750). Šo izglītības programmu Pantone aizsāka 1999. gadā, lai veicinātu dizaineriem un krāsu entuziastiem veidot sarunas par un ap krāsu un par tās savstarpējām attiecībām ar kultūru. Krāsas ir mūsu ikdiena ar lielu emocionāli pievienoto vērtību, tāpēc katru gadu cilvēki ar nepacietību gaida, kura tad nu būs nākamā gada krāsa, un kāpēc.  

Digitālajā reklāmā šo krāsu var izmantot, lai radītu vizuāli aizraujošas un emocionāli saistošas reklāmas. Viva Magenta var izmantot, lai izceltu kādu produkta īpašību vai motivētu lietotāju rīkoties. Šīs krāsas izmantošana digitālajā reklāmā var palīdzēt radīt sajūsmas un steidzamības sajūtu, motivējot cilvēkus uz rīcību. Viva Magenta var droši izmantot grafiskajā dizainā un veidojot dažādas animācijas, jo pastāv iespēja, ka ar šādu saturu cilvēki dalīsies vairāk.

Web dizainā šīs krāsas izmantošana noderēs tiem, kas vēlas radīt enerģisku un pozitīvu iespaidu. Šī krāsa ir drosmīga, bet tajā pat laikā rotaļīga, un tās izmantošana veicinās lielāku apmeklētāju iesaisti un uzmanības noturēšanu.  

Drukātajā reklāmā šo krāsu ieteicams izmantot, ja ir vēlme vai nepieciešamība radīt spēcīgu ziņojumu. To var izmantot gan kā pamatkrāsu, gan akcenta krāsu dažādos drukātajos materiālos – iepakojumi, plakāti un dažādi reklāmas materiāli. Lai arī kāds būtu šīs krāsas izmantojums grafiskajā dizainā, Viva Magenta drukātajos materiālos noteikti atstās paliekošu iespaidu.  

Viva Magenta ir krāsa, kas nes sevī enerģiju un pozitīvismu, neatkarīgi no tā, kur tā tiek izmantota. Krāsa ir ļoti daudzpusīga un to ir ērti kombinēt ar citām krāsām, tādā veidā panākot plašu noskaņu klāstu.

Seko dizaina aktualitātēm @enivo.eu